Mikrokapsulácia
Výhody pre pacienta
Rýchlejšie zlepšenie Vášho zdravotného stavu vďaka rýchlejšiemu dosiahnutiu žiaduceho množstva vitamínov, minerálií a iných účinných látok v krvi. Vstrebávanie terapeutickej dávky funguje aj v prípade porúch trávenia alebo chorôb tráviaceho traktu. Vyhnete sa nežiaducim účinkom ako zápcha, ťažoba v žalúdku a kovová chuť v ústach.
Benefity technológie Miosol®:
Zjednodušenie a zvýšenie vstrebávania až 6 násobne v porovnaní s bežnými kapsulami. Fosfolipidová dvojvrstva pôsobí ako: 1. Ochranná membrána pred a. externými faktormi ako žalúdočná kyselina, svetlo, vlhko, enzýmy b. oxidáciou a postupnou degradáciou účinných látok 2. Predlžuje životnosť účinných látok 3. Chráni žalúdok pred látkami spôsobujúcimi ťažobu (napr. železo)
Metóda enkapsulácie používaná pri výrobe je podobná biotransformačným procesom odohrávajúcim sa v pečeni. Technológia umožňuje vďaka fosfolipidovej dvojvrstve enkapsuláciu látok rozpustných vo vode aj v tuku. Vďaka účinnej absorpčnej technológii - Miosol®; vieme do lipozómov zapuzdriť rôzne účinné látky, vrátane tých nestabilných a nerozpustných. Fosfolipidová vrstva bráni voľnému toku látok z a do vnútra mikrokapsuly a zároveň chráni účinné látky pred oxidáciou a degradáciou. Tie si zároveň zachovávajú svoje funkčné vlastnosti.
Mikrokapsula je malá vezikula nazývaná lipozóm. Skladá sa z obalu vyrobeného z dvojitej vrstvy fosfolipidových molekúl, rovnakej, ako majú bunky tela. Vo vnútri mikrokapsúl je roztok, v ktorom môžu byť obsiahnuté rôzne účinné látky ako vitamíny, minerálie, rastlinné extrakty alebo iné živiny. Obal mikrokapsúl zvyšuje stabilitu živín a uľahčuje ich prístup k črevným bunkám. Absorpcia látok obsiahnutých v lipozómoch je efektívnejšia v porovnaní s inými formami. Lepšia absorpcia zložiek obsiahnutých v lipozómoch vyplýva z ich veľkosti a hlavne štruktúry obalu - dvojitej vrstvy fosfolipidov.
Lipozómy
Veľkosť lipozómov je až 100-krát menšia ako veľkosť bunky, takže nevyžadujú ďalšiu mikronizáciu, sú pripravené na priamu interakciu s bunkami. Lipozomálny obal pozostáva zo zložiek, ktoré sú rovnocenné so zložkami bunkovej membrány - fosfolipidov. Keď sa lipozóm približuje k bunkovej membráne, bunka rozpoznáva fosfolipidy ako živinu, v dôsledku čoho je lipozóm vtiahnutý alebo sa jednoducho pripojí k bunkovej membráne a uvoľňuje svoj obsah priamo do bunky. Absorpcia živín je mnohokrát účinnejšia.